Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks
English French German Spain Russian

BAŞKAN

GÜRSEL DEDEOĞLU 
Milli Sporcu
Avrupa Masterler Şampiyonu
 
1960 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1976 yılında başladığı halter sporunda sayısız Türkiye ve Uluslararası Şampiyonluklar kazanmıştır.
 
1978 yılında Ankara belediyesi Spor Kulübü sporcusu iken, 1981-1983 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Spor Okulu’nda askerlik görevini ifa etmiş ve halter sporundan İmkansızlıklar nedeni ile ayrılarak 1984 yılında girdiği BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde İdari İşler Amiri olarak 26 yıl görev yapmış, bu esnada da Vücut Geliştirme Federasyonu As Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği ile BOTAŞ ve RTÜK Spor Salonları İşletmeciliği görevlerini de ifa ettikten sonra, Maliye Bakanlığı OECD Eğitim Merkezi’nde spordan sorumlu yönetici, Çankaya Belediyesi Spor Tesisleri Koordinatörlüğü, Yenimahalle Belediyesi Spor Koordinatörlüğü ve Gölbaşı Belediyesi Spor Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.
 
2009 yılından itibaren masterler halter şampiyonasına hazırlanmaya başladı. 20012 yılında Tütkiye'nin ilk defa katıldığı Azerbaycan’ın Lankaran kentinde yapılan Avrupa-Dünya  Masterler Halter Şampiyonda üç rekor kırarak altın madalyayı ülkemize kazandırmıştır.
 
2013 yılı mayıs ayında ise 28 yıllık masterler halter sampiyonası tarihinde yeni bir ilke imza atarak Kuşadası'da Avrupa Masterler Halter Şampiyonası düzenleyerek ülkemize ilk kez organizasyonu ülkemize getirmiştir. 
 
Halen Dünya ve Avrupa Masterler Federasyonu Delegesi ve Türkiye Başkanı olaTürkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Teknik Komite Başkanlığını sürdürmektedir.  Yüksek okul mezunu, evli ikisi kız bir erkek olmak üzere üç çocuk ve bir erkek torun sahibidir.

FOTO VE VİDEO GALERİSİ