Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks
English French German Spain Russian

MASTER HALTER

AVRUPA VE DÜNYA MASTERLERDE ARTIK BİZ DE VARIZ….
 
 
Dünyada 28 yıldır masterler halter şampiyonaları düzenlenmektedir. Ben uzun yıllar halter sporunu üst düzeyde yapan eski bir milli sporcu olmama, sporu bıraktıktan sonra bu spordan kopmayan biri olmama rağmen masterlerin Avrupa ve Dünyada halter yarışmalarının düzenlendiğini internette gezinirken tesadüfen öğrendim. Haltercilerin yaşları ilerlemesine rağmen performans amaçlı olarak şampiyonalara katıldığını öğrenmek, ununu elemiş ancak eleğini duvara asmamış bu insanların ‘Biz hala varız’ diyerek dünyaya haykırmaları beni yüreklendirdi. Hemen başvuru yaparak Avrupa Masterler Şampiyonasına katılmaya karar verdim. Faal sporculuğumu bıraktıkdan 25 yıl sonra, 2009 yılında tekrar antrenmanlara başlayarak 3 yıl gibi bir sürede şampiyonada iddialı olabilecek kiloları kaldırmayı başardım.
 
01-08 Haziran 2012 tarihlerinde Azerbaycan’da yapılan Avrupa Masterler Halter Şampiyonasında bu organizasyona katılan ilk Türk haltercisi olarak Avrupa Şampiyonu oldum. Bu şampiyona sayesinde Avrupa ülkelerinden yeni dostlar edindim. Dünya ve Avrupa Masterler Halter Federasyonu yetkililerine bu organizasyonu Türkiye’de düzenlemeleri teklifinde bulundum. 2010 yılında Almanya’da düzenlenen Dünya Masterler Şampiyonasında toplanan ülke temsilcileri oy birliğiyle 2013 Avrupa Masterler Şampiyonasının Türkiye’de yapılmasına karar vermişlerdir. Dünya ve Avrupa Masterler Halter Federasyonu beni Türkiye Master Halterciler Temsilcisi olarak görevlendirdi. Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Kuşadası’nda 18-25 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılacak organizasyonun başarıyla düzenlenmesi için çalışmalara başladık. Son yıllarda düzenlenen değişik branşlardaki Avrupa ve Dünya Şampiyonalarını başarıyla gerçekleştiren ülkemiz bu organizasyonu da başarıyla düzenleyecektir. Bu organizasyonla birlikte ülkemizde master haltercilerin sayısı artacak, faal spor hayatı biten haltercileri master halterci olarak camiaya yeniden kazandıracağız.
 
Sporumuzu yönetenlerin master sporculara güvenmelerini ve onlardan danışmanlık almaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlar spor hayatları boyunca doğruları öğrendikleri kadar, yapılmaması gerekenleri de öğrenmişlerdir. Bu sporu bırakanlar bildiklerini unutmak yerine, ben bu camiaya nasıl faydalı olurumu düşünmelidirler. Türkiye’de halteri performans olarak yapıp bırakan tüm halterci kardeş ve ağabeylerimi bu organizasyonda Türkiye’yi temsil etmeye davet ediyorum.
 
Avrupa Şampiyonasına katılacak tüm ülkelerin master haltercilerini Türkiye’nin en güzel turistik kentlerinden biri olan Kuşadası’nda aileleriyle birlikte ağırlamak en büyük arzumuz.   Avrupa’lı master haltercileri Türk insanının misafirperverliğini görmeye, hem yarışmaya katılmaya hem de Kuşadası’nın tarihi ve turistik yerlerini gezmeye, denizinden ve güneşinden yararlanmaya davet ediyorum.
 
Saygılarımla.
 
Gürsel DEDEOĞLU
EWF Masterler Türkiye Başkanı
Master Spor Kulübü Başkanı
 
 
European Masters Weightlifting Official Website  
 

http://www.europeanmasterswl.com

 


FOTO VE VİDEO GALERİSİ